האם כדאי לחתום על הסכם ממון לפני החתונה

כאשר זוג צעיר ומאוהב מחליט להתחתן, נושא הפרידה והגירושים הוא לרוב הדבר האחרון שהם חושבים עליו בשלב הזה. כשהזוגיות בתחילת דרכה נדמה ששום דבר רע לא יכול לקרות ועל כן לא חושבים על יום המחר. למרבה הצער המציאות מראה כי גם מערכות היחסים שנראות מבחוץ הכי יציבות עלולות לעלות על שרטון באיזשהו שלב ולכן חשוב להיערך בכל תרחיש וגם במקרה של פרידה לדאוג לעשות זאת בצורה נעימה ומכובדת, במיוחד אם כבר יש ילדים בתמונה. אחד ההיבטים החשובים לדאוג להם לקראת הפרידה הוא כמובן ההיבט הכלכלי והדרך המוכרת הידועה לעיתים לשמצה היא חתימת הסכם ממון. חשוב לדעת כי על אף מה שנהוג לחשוב על ההסכם הזה, הוא יכול בהחלט לסייע ולהקל רבות בפן הכלכלי בהמשך הדרך. הנה כמה צעדים שכדאי ליישם שיעזרו לכם להחליט האם לערוך הסכם ממון לפני החתונה.

ייעוץ משפטי

הסכם ממון הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין שמקבל את התוקף שלו לאחר חתימת נוטריון. עורך דין אשר התמחה בלימודי משפטים ישמח לעבור כחלק מעבודתו על הנכסים המשותפים והפרטיים שלכם טרום הנישואים, להסביר לכם מה יקרה במצב של פרידה או גירושים ללא הסכם ממון ואפילו להציע לכם מתווה כללי להסכם שעשוי להתאים לכם. ייעוץ טוב הוא לא עניין יקר מדי והוא בהחלט יכול לעשות לכם סדר בדברים ולהבהיר אם אכן יש צורך בהסכם.

מה זה מסתתר בתוך לבך?

אם שני בני הזוג אינם בעלי אמצעים אז אין סיבה של ממש לחתום על הסכם ממון, אך כאשר ישנם פערים כלכליים בין בני הזוג יכול להיות שבהחלט יש מקום לחתום על הסכם כזה. זוגות נמנעים מלדבר בכלל על הנושא מחשש לפגוע אחד בשנייה או על מנת שלא להוציא את הרומנטיקה מהמאורע המרגש, אבל כשחושבים על זה, זה דווקא יכול להביא לתוצאה הפוכה ולתת לזוג ראש שקט. החשש במצב של פערים כלכליים "חתונה עסקית" בה צד אחד נכנס לקשר בגלל היתרון הכלכלי והסכם ממון פשוט מנטרל את העניין הזה.

מניעת סחטנות

אחת התופעות המוכרות והמכוערות בגירושין הוא ניסיון של אחד מבני הזוג לסחוט כלכלית את השני. הסכם ממון יעיל ומנוסח היטב למעשה מונע את האופציה הזאת ומבטיח שקט יחסי בפרידה והליך גירושין חלק ככל הניתן.

בשביל הילדים

יש ילדים בתמונה? תהיו בטוחים שמאבקים כלכליים בין בני זוג בעת הליך גירושין אינם נסתרים מעיניהם וזה בהחלט יכול להביא לערעור נפשי שלהם. גם אם כרגע זה בכלל לא נראה כמו משהו שאפשר לדמיין, מחלוקות עד כדי גירושין עלולות להתגלע. בעזרת הסכם הממון והליך הגירושין הנעים אשר חלקים רבים ממנו למעשה מנוסחים כבר, אתם מבטיחים את שלומם ואת שלמות המשפחה שלכם, שכמובן תישאר משפחה גם לאחר שכל אחד ילך לדרכו החדשה.