חייכו: כל הסיבות לטפל בשיניים לפני החתונה

טיפולי שיניים לפני חתונה

אחד האירועים המשמעותיים בחיים הוא החתונה. זה מסביר אולי מדוע רבים מאיתנו מוכנים ללכת ולהשקיע מעל ומעבר ביום הזה: החל משמלת הכלה ועד האולם, כל דבר צריך להיות הכי יפה והכי מכובד שיש. יום החתונה זוכה גם לתיעוד צמוד בדמות צלם סטילס ווידאו שמנציחים כל רגע וכל חיוך. אותה מחשבה, על החיוכים שיונצחו לנצח בתמונות החתונה, מעלה אצל רבים חששות שבראשם עומד נושא השיניים. רבים מאיתנו דוחים טיפול שיניים כזה או אחר: זה יכול להיות יישור או סתימה ועד טיפול שורש ושתלים. כך או כך, החתונה דוחפת רבים לבצע טיפולי שיניים מכל סוג.

טיפולי שיניים לפני חתונה

בין כל המטלות והארגונים, רבים כאמור נכנסים גם לטיפולי שיניים. לפני שניכנס לסוגי הטיפול השונים, נזהיר שזהו יכול להיות מצב מעט רגיש. יש לחץ לסיים את הטיפולים מהר ואולי מיהרתם לבחור את הרופא הראשון שהציע את שירותיו. בכל מקרה, חשוב להתכונן ולחשוב על מקרה בו דברים לא ילכו כשורה. אם חוויתם רשלנות רפואית בטיפול שיניים לפני חתונה, תוכלו להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בעניין. חשוב להיערך לכך כבר לפני הטיפול מכיוון שמדובר בהליך רפואי לכל דבר. נכון, חלק מטיפולי השיניים לא מהווים סיכון רב, אבל יש כמה שכן. במקרה של רשלנות, יש לזהות אותה ולפעול בהתאם בכדי להבטיח קבלה של פיצוי ראוי.

רופאי שיניים רבים מודעים לצורך של טיפולים לפני חתונה וישמחו לייעץ לכם לגבי מה אפשרי ומה פחות. כמו בכל הליך רפואי, גם כאן אפשר ורצוי לקבל חוות דעת נוספת מרופא נוסף.

סוגי טיפולי שיניים לפני חתונה

יישור שיניים

ההליך הראשון שאנשים חושבים עליו הוא יישור שיניים. כל אחד ואחת רוצה שיניים ישרות ופוטוגניות והחתונה רק מלחיצה אותנו יותר. הבעיה העיקרית ביישור שיניים היא שזהו תהליך ארוך. הוא יכול לקחת אפילו שנים ספורות עד שהוא מסתיים. מה שניתן לעשות בכל זאת, הוא להיכנס לאותו תהליך של יישור שיניים אפילו אם נותרו רק כמה חודשים ספורים עד לחתונה. יש לידע את רופא או רופאת השיניים שזהו היעד שלנו. מכיוון שזהו שינוי הדרגתי, גם אם ההליך לא יסתיים עד החתונה, השיניים שלכם כבר יראו יותר טוב. בתור 'בונוס' תקבלו את העובדה שהתחלתם הליך בו תמיד חשקתם וביום הנישואים הראשון שלכם תוכלו להציג חיוך מושלם לבן או בת הזוג.

ניקוי והלבנת שיניים

זהו הליך פשוט יותר שיכול להתבצע בזמן קצר. ההליך איננו פולשני ורמת ההצלחה בו גבוהה. כל זאת הופך אותו לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר לפני חתונה ובמהלך ארגון החתונה. חשוב לדעת שניקוי שיניים מומלץ לבצע פעם בחצי שנה אצל שיננית ללא קשר להלבנת השיניים. הדבר אפילו כלול בחלק מביטוחי הבריאות.

השתלת שיניים

אם אתם זקוקים להשתלת שיניים, רצוי שתתייעצו מספיק זמן מראש לפני החתונה עם רופא השיניים שלכם. זהו הליך שכולל ממש ניתוח קטן שמבוצע בחניכיים. הוא כרוך בסיכון של דחיית השתלים, דבר שיוביל להתארכות הטיפול וכאבים נוספים. למזלנו, טכנולוגיות השתלים כיום הן מאד מתקדמות אבל גם דורשות מיומנות גבוהה מרופא השיניים. מדובר בהתמחות מיוחדת וקשה שלא כל רופא שיניים עובר וגם מי שעובר, עוד זקוק לניסיון רב. חשוב לציין כי יש לשמור על בריאות החניכיים באופן כללי, לפני ואחרי הניתוח.

לסיכום, טיפולי שיניים לפני חתונה יכולים להתבצע ללא כל חשש בתנאי שאנחנו שומרים על שני כללים: הראשון הוא בחירה קפדנית של רופא בעל מוניטין וניסיון. דבר שני הוא היערכות למקרה של רשלנות רפואית שיכולה להיגרם כתוצאה מכל טיפול רפואי, במקרה הזה טיפול שיניים. שיהיה במזל!