איך לבחור ספק אינטרנט לאולמות אירועים?

חיבור האינטרנט חשוב באולמות אירועים, משתי סיבות טובות לפחות. האחת, היא לספק חיבור אינטרנט חינמי ומהיר לאורחים. השנייה, היא לספק חיבור אינטרנט לצרכי עבודה שוטפת, עבור העובדים וההנהלה. כיצד בוחרים היטב, בספק אמין למטרה זו? בעזרת נקודות המפתח הבאות:

לאפיין מה חשוב לכם

כדאי להתחיל מאפיון הדרישות שלכם מהספק. זאת, כולל הדרישות הטכניות של חיבור האינטרנט עצמו אשר דרוש לכם. אולם אירועים הוא מבנה גדול ומדובר על חיבורו לאינטרנט באופן קווי אבל גם אלחוטי. פריסת החיבור האלחוטי הזה שדרושה לכם, קצבי התקשורת הדרושים וכדומה, צריכים להיות ברורים מראש.

לגבש רשימת ספקים ראשונית

ראשית, תצטרכו לגבש רשימת ספקים זמינה. הדבר לא מסובך מדי, מאחר שבארץ יש רשימה מצומצמת יחסית של ספקי אינטרנט. מי מהם האיכותי והמתאים ביותר עבורכם ספציפית, זו כבר שאלה אחרת. בין השאר, itc ספק אינטרנט שכדאי לכם לכלול ברשימה. מידע על ספקים זמינים, תמצאו ברשת האינטרנט.

לגשש ולסנן

לגבי הספקים השונים ברשימה שהכנתם, כדאי וחשוב לגשש אצל מכרים, קולגות, חברים וכדומה. האם אתם מכירים מי שהתנסו כבר בעבודה איתם? אם יש היכרויות קודמות כאלה, אתם עשויים ללמוד מהן המון. במיוחד בהקשר עסקי וכמובן, במיוחד לגבי אולמות אירועים. כדאי לשאול במיוחד, כיצד התנהלו העניינים מול אותם ספקים במקרי חירום ובמקרים של הופעת תקלות, סיבוכים טכניים שונים, צורך לברר דבר מה וכדומה. כי על הנייר, כל ספק הוא הטוב ביותר, המוביל בתחום וכדומה. האתגר, הוא לראות את הדברים בצורה ריאליסטית יותר.

איך לבחור ספק אינטרנט לאולמות אירועים?

להשלים את התמונה

מעבר למידע שאספתם, זה הזמן להתעמק ולבדוק הלאה לגבי הספקים השונים ובכך להשלים את התמונה. תוכלו לחפש ברשת האינטרנט בצורה חופשית וכמובן, גם באתר הספק. תוכלו להתרשם מלקוחות קיימים שמוזכרים ומחוות דעת, אם כי אותן יש לקחת כידוע בעירבון מוגבל. לבסוף, ישנה השיחה עם הספק עצמו, בה תוכלו לשאול שאלות נוספות.

אמצעים לשרידות והגנה

בכל עסק, גם אולם אירועים, חשובה ההמשכיות העסקית והשרידות של כל שרות מחשוב. בשיחה עם הספק ובאתרו, תוכלו ללמוד על שירותי עזר שהוא מציע בהקשר זה ובכלל על שירותי עזר משלימים שהספק מציע. כדוגמה, חברת itc מציעה שרות IPVPN. יש לה למעשה עוד כמה שירותים משלימים, שכדאי לכם להכיר.

זמינות ורמת התמיכה

חשובה ביותר התמיכה הטכנית שמוצעת על ידי כל ספק. לא תדעו באופן מלא באיזו רמה היא, עד שלא תתנסו בכך בעצמכם (או תשמעו ממי שמנוסה מאוד איתם ואמין עליכם). בתור ספק itc למשל משלימה את שירותיה, עם תמיכה 24 X 7. תוכלו להתרשם באופן ראשוני, מהמידע על התמיכה אשר זמין באתר הספק ומשיחה עם נציגיו.

להשוות ולבחור

לאחר כל הבירורים, תצטרכו להשוות את הספקים השונים ואת החבילות שהם מציעים לחיבור לרשת האינטרנט. מומלץ לבחור בחבילה עם יכולות שמכסות את המרב הדרוש לכם. כלומר, דרישות האינטרנט של אולם אירועים בשעות השקטות שלו, נמוכות משמעותית ביחס לדרישות בשעות העומס. גם שעות העומס עשויות להשתנות מבחינת המידה שבה תמצו את חיבור האינטרנט. הרעיון, הוא פשוט להבטיח, שהחיבור יעמוד במשימה היטב גם מול הדרישות המרביות שלכם.

לנסות ולמדוד

בסוף התהליך בחירת הספק, תבחרו ספק ספציפי ותתחילו לעבוד איתו. כעת, חשוב לבצע באופן שיטתי הערכה של הספק. זאת, הן בהיבט הטכני של הערכת החיבור עצמו (ויש דרכים פשוטות לבצע זאת) והן בהיבט האינטראקציה עם נציגי הספק, בתמיכה הטכנית, בשרות לקוחות ועוד.

לסיכום

אל תוותרו באולם שלכם על חיבור אינטרנט איכותי. החשוב ביותר בכדי להשיג זאת: עבודה עם ספק מקצועי, ברמה גבוהה.