חתונה בשישי? טיפים שכדאי שתדעו מראש

חתונה בשישי

חתונת שישי הפכה לטרנד מוצלח במיוחד בתעשיית החתונות, ולו בשל העובדה שמדובר בקונספט קליל ומיוחד הרבה יותר מהחתונות הקלאסיות. זוגות רבים בוחרים להתחתן בשישי בצהריים, כשלעיתים הם משלבים באירוע מסיבת בריכה מהנה לכל האורחים או אטרקציה ייחודית אחרת. מתכננים חתונת שישי? ריכזנו בעבורכם טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון.

מתעוררים מוקדם

יום שישי הוא יום קצר, במיוחד בשל העובדה שאולמות רבים לא מאפשרים להמשיך בחגיגות לאחר כניסת השבת ולפיכך יש לתכנן את האירוע בהתאם. אם האירוע יחל בשעה סבירה, כל האורחים, לרבות שומרי השבת, ייהנו ממנו לכמה שעות טובות, בדיוק כמו בחתונת ערב. למעשה, תוכלו לבדוק את זמני כניסת שבת, ולתכנן את האירוע בהתאם. בדרך כלל חתונות שישי בקיץ מתחילות בשעה 11:00, ונמשכות עד השעה 17:00. בחורף, השבת נכנסת בשעה מוקדמת יותר, ולכן החתונה עשויה להסתיים עד השעה 15:00. אם תרצו להמשיך את האירוע גם לאחר כניסת השבת, תצטרכו לבחור באולמות שמאפשרים זאת, כשניתן למצוא מקומות מסוג זה במיוחד במרכז הארץ.

אחד החסרונות של חתונות שמתקיימות ביום שישי, הוא שהיום מתחיל בשעה מאוד מוקדמת. חשוב לתאם מול המאפרת והמסרקת, ולוודא שיגיעו בשעה שנקבעה, משום שכל עיכוב עשוי להיות משמעותי. קחו בחשבון שאם תרצו לצאת לצילומים בשעה 9:00-8:00, תצטרכו להתחיל להתארגן מאוד מאוד מוקדם. לכן, אנחנו ממליצים לפצל את הצילומים ליום אחר, כך תוכלו להתארגן בקלילות ובנינוחות ואף להתעורר בשעה קצת יותר סבירה.

ספקים

כבר הזכרנו ששלב ההתארגנות צריך להתחיל מאוד מוקדם? ובכן, בדיוק בגלל זה כדאי לבחור בספקים שיכולים להתחייב להגיע בשעה שנקבעה, וכדי שתוכלו להימנע מבלת"מים – בחרו בספקים שמתגוררים סמוך למקום ההתארגנות (אגב, מאוד מומלץ שמקום ההתארגנות יהיה במרחק נסיעה קצר ממקום האירוע).

רשימת הספקים לחתונות שישי, שונה מעט מרשימת הספקים לאירוע רגיל, במיוחד כי אין צורך בתאורה מיוחדת (בצהריים תהנו מאור טבעי ומחמיא), אין צורך בזיקוקים במהלך הסלואו הראשון וחלק מהאטרקציות המובילות של אירועי הערב, כלל לא מתאימות לאירועי הצהריים, לכן יש לבצע רשימת ספקים מושכלת ולבחור ביסודיות את הספקים האידיאליים ביותר בעבורכם.

רגע, אבל איפה תתקיים החתונה?

בחירת הלוקיישן לאירועי שישי יכולה להיות ייחודית יותר, כך שלא חייבים לבחור באולם אירועים, אלא שניתן להתחתן בחווה, במתחם עם בריכה ואפילו בבית הכנסת. האפשרויות הרבה יותר מגוונות, כך שתוכלו להיות יצירתיים ולבחור לוקיישנים ייחודיים לאירוע שלכם.

פה נעצור לציין שעיצוב החלל יכול להיעשות באופן מקורי, ואף מומלץ לשלב עבודות DIY באירוע, כמו לוכדי חלומות, צנצנות זכוכית מעוצבות וכו'. נסו לחפש השראה לעיצוב המתחם באפליקציית פינטרסט, ושמרו את העיצובים שאהבתם – כך תוכלו לתכנן את עיצוב החתונה ולעצב חלל כפי שתמיד חלמתם.

חתונות שישי הפכו למבוקשות בקרב לא מעט זוגות. האווירה הקלילה, הייחודיות שבאירוע ואפשרויות העיצוב הבלתי נגמרות – כל אלה גורמים לרבים להבין שיום שישי הוא היום האידיאלי ביותר עבור האירוע שלהם. תכננו את האירוע היטב, כשחשוב לעשות זאת במחברת מסודרת, על מנת להיות במעקב אחר הארגון (כדאי לכתוב את העלויות ולוודא שהוצאות האירוע תואמות לתקציב). שיהיה במזל!