אולם חתונות כשר למהדרין

תקופת החתונות היא אחת התקופות הפופולאריות ביותר בשנה, היא מתחילה בסוף חודש מאי ונמשכת עד סוף ספטמבר. ומה קורה בתקופה הזו? ובכן, אנחנו מוצאים את עצמנו בלא מעט חתונות, המון שמחה ובהרבה רגעי אהבה. זוגות המצויים לפני החתונה מחפשים את אולם האירועים שיהיה נכון עבורם. מחפשים את האולם שבו הם ייכנסו וירגישו שכאן זה המקום לחגוג, כאן זה מרגיש הכי בבית. כאשר אנחנו בוחרים את אולם החתונות בעבור החתונה שלנו, רצוי כי נבחן כמה פרמטרים חשובים לפני, ובייחוד אם אנחנו זקוקים לאולם כשר למהדרין.

ספר תורה ומגן דוד

קייטרינג ואולם כשר למהדרין

היום כל אולם, וכל גן אירועים חייב להחזיק תעודת כשרות למהדרין באם הוא רוצה לספק חתונות לכלל האוכלוסייה בישראל. האולם חייב לעמוד בכמה דרישות בשביל שייחשב חוקי מבחינת הרבנות, דרישות כמו הפרדה בין בשר לחלב (לא יכול להיות כי קייטרינג יבשל בשר וחלב יחד), כמו כן חשוב לעמוד בכל הדרישות שהרבנות מציבה מבחינת הכלים, כלומר להפריד כלים ולהשתמש אך ורק בכלים שמתאימים לבשר או חלב. דבר נוסף שיש להתייחס אליו: עניין הקינוחים. כאשר אתם מסיימים את הארוחה ומגיעים אל החלק של הקינוחים, אין זה אפשרי שהקייטרינג יגיש קינוחים חלביים, אלא יש להגיש קינוחי פרווה. אם בעבר אורחים רבים היו מתלוננים על קינוחי פרווה שהוכנו ברמה בינונית, הרי שכיום הרבה אולמות יודעים להגיש קינוחים פרווה ברמות הגבוהות ביותר, כך שניתן ליהנות ממגוון טעמים ייחודים ומיוחדים. ומה לגבי הקפה? חלב פרה כנראה לא יהיה אלא רק חלב סויה או תחליף חלב אחר.

לבחור בראש שקט

תכנון חתונה כרוך בלא מעט ארגונים ופרטים. זה הרגע שבו אתם מתחילים להבין איפה בדיוק אתם רוצים להתחתן, איך תיראה החתונה שלכם, מה חשוב לכם שיהיה במהלך האירוע, האם תרצו חתונה בטבע, האם באולם, האם קרוב למשפחה ועוד. בלא מעט פעמים התהליך של החתונה ועד שמגיעים ליום עצמו מלווה בהרבה קשיים, חיכוכים וכמובן גם חוסר הסכמות בין כל הצדדים. כל צד, החתן, הכלה, הורי הכלה, הורי החתן רוצים להרגיש הכי טוב ביום עצמו ולכן רוצים גם שיישמעו אותם בתהליך הבחירה. לפיכך, חשוב שתעשו את הכל ברווחה ובראש שקט. נסו להתחשב בכולם, אך גם אל תוותרו על מה שחשוב לכם, וודאו שאתם עושים את התהליך הזה בשלמות, ולו כדי שתגיעו ליום החתונה בשלווה וברוגע.

התייעצו עם ההורים

ההורים שלנו, האנשים שגידלו אותנו וחינכו אותנו לאורך השנים, הם גם אנשים בעלי ניסיון רב בחיים. לכן מומלץ מאוד כי לפני החתונה תתייעצו עמם, דברו איתם לפני, תבינו מהם מה חשוב להם ועל אילו מצוות לא היו רוצים לוותר. למשל, ישנן חתונות בהן לא מוותרים על אף שלב במהלך החופה, והחופות עשויות להיות ארוכות מהרגיל. בכל התלבטות – התייעצו עם ההורים או עם קרובי המשפחה, משום שהם יוכלו לסייע לכם בתהליך.

מזל טוב!