אל תתנו לזה להרוס לכם: הכל על בעיות עור, ואיך לטפל בהן לפני האירוע

טיפול בבעיות עור

בעיות בעור הפנים הן בעיות נפוצות שמאפיינות לא רק את תקופת גיל ההתבגרות אלא גם את החיים הבוגרים. כיצד תוכלו להתמודד עם הבעיות הללו ולטפל בהן רגע לפני היום החשוב ביותר בחייכם? להלן הפרטים.

בעיות עור: כך תוכלו לטפל במהירות ובצורה נכונה

אין ספק כי החודשים שלפני תכנון החתונה הם חודשים עמוסים בפעילויות, פגישות ותיאומים. בעבור זוגות מדובר בתקופה מלחיצה שלא פעם מובילה גם לתופעות בריאותיות כמו עייפות, כאבי ראש אבל במקביל גם פצעונים, אדמומיות ופיגמנטציה. למעשה, תופתעו לדעת אבל בעיות עור הן לא תופעה שמתרחשת רק אצל בני נוער אלא גם אצל מבוגרים. העור הוא חומת ההגנה החשובה ביותר של הגוף האדם, אולם לעיתים בתקופות של לחץ, חרדה, אי איזון תזונתי וגנטיקה – יופיעו לא מעט מחלות עור שעלולות להוביל לפגיעה עצומה בדימוי ובביטחון העצמי, בייחוד כאשר מדובר בבעיות שמופיעות זמן קצר לפני היום החשוב ביותר בחיים – יום החתונה. החדשות הטובות הן שכיום ישנם לא מעט פתרונות שבהם ניתן להיעזר לטובת טיפול בבעיה, אולם קודם כדאי לקבוע תור לרופא עור פרטי בהקדם, לטובת אבחון.

מהן בעיות העור הנפוצות אצל מבוגרים?

אסתמה של העור

מדובר במחלת עור שמתבטאת בגירויים ויובש קיצוני בעור. הסובלים מאסתמה של העור מדווחים על תחושת גירוד וגם על אי נוחות, אדמומיות וכמובן תחושה של אי נוחות. לרוב, המחלה מתפרצת בעקבות אוויר יבש, גירוי של העור ולחץ. למרות התפיסה כי מדובר במחלה של ילדים ותינוקות, בשנים האחרונות נרשמת עלייה עקבית במספר המבוגרים שמאובחנים עם אסתמה של העור, ועל כן זכרו כי אם אתם סובלים מהתופעות הללו אתם ממש לא לבד. בכדי לטפל בבעיה ולהרגיע את העור חשוב קודם כל להזין את העור באמצעות משחות עם ריכוז גבוה של הזנה, כמו משחת אלוורה. בנוסף, רצוי ללבוש ביגוד מאורר ולוודא כי אתם משתמשים בסבון נטול אלכוהול בכדי לא לגרות את העור. זו הנקודה להסביר כי שינוי תזונתי יכול לחולל שינוי עצום, בעיקר בכל הקשור לתכיפות של התסמינים. רצוי להוציא מהתפריט מזון מטוגן וכן אוכל חריף, ולהעדיף להכניס לתפריט מזון כמו שעועית, כרוב סיני (אפשר לשלב אותו  בסלט כרוב סיני לדוגמה), טופו, קטניות ודגנים.

אקנה

מתח נפשי, פעילות יתר של בלוטת החלב, חוסר איזון הורמונלי כמו גם שימוש בקרמים שומנים הם רק חלק מהסיבות להופעה של אקנה אצל מבוגרים. טיפול באקנה מתבצע במספר שלבים: טיפול חיצוני המתבצע באמצעות קוסמטיקאית מקצועית וכן התאמה של מוצרים – ע"פ לחומרת ההתפרצות. במקוים מסוימים, ניתן לקבל טיפול תרופתי, למרות הרצון להיפטר מהאקנה במהירות ובייחוד לפני יום האירוע, חשוב לטפל בבעיה באופן מבוקר ותוך התייעצות עם רופא עור, מתוך מטרה לקבל שליטה ובכך למנוע חיטוט וגירוד של הפצעים שמוביל לצלקות.

אקזמה

מדובר במחלת עור שמאופיינת בעור אדום ודלקתי. לרוב, מדובר בנקודות אדומות שמתפשטות לאורך הידיים והרגליים אבל גם בעור הרגליים. ישנם סוגים שונים של אקסמה, ולכן דרך אבחון אצל רופא עור ניתן ליצור תוכנית טיפול הכוללת בין היתר שימוש בסבון עדין עם לחות גבוה, שימוש במשחות סטרואידליות וכן מעכבי קלנצינורין. מדובר בטיפולים מקובלים שנועדו לעצור את תהליך הופעת הדלקת כמו גם להתגבר על התופעות הפיזיות שעשוי להיות מוחמר ככל שהנגעים אינם מטופלים.

לסיכום, גם אם אתם סובלים מבעיות עור חשוב לדעת כי מדובר במצב שבו ניתן לטפל גם זמן קצר לפני יום החתונה. עם זאת, עדיף שלא לדחות את התור אצל הרופא או לנסות לטפל בעצמכם מאחר ואתם עלולים להוביל ליותר נזק מתועלת – ועל כן רק לאחר בדיקה אצל רופא עור ולאחר מכן טיפול המתבצע באופן מהיר אך גם בטוח.