שיעול עם ליחה לפני החתונה: יש מה לעשות!

שיעול עם ליחה

כבר בחרתם אולם, השקעתם בשמלה מעוצבת וחליפת חתן, הזמנתם את כל הספקים החל מחברת ההסעדה, דרך הדיג'יי שהכי אהבתם ועד לצלמים והזמנתם את כל האורחים מספיק זמן מראש ובשעה טובה היום הגדול שלכם מתקרב וכל שנשאר זה להתרגש ולחכות לחגיגה הגדולה. המצב הזה הוא כמובן המצב האידיאלי עבור זוגות לפני החתונה, אבל מה קורה כאשר דברים משתבשים מספר ימים לפני היום הגדול? ובכן, זה משהו שבהחלט יכול לשבש את סדר הדברים וזה בדיוק מה שקורה כאשר אחד מבני הזוג (או אפילו שניהם, שכן מדובר בתופעה מידבקת לפעמים) מתעורר עם שיעול מלווה בליחה טורדנית. אז מה עושים? קודם כל אין שום צורך לשקוע במרה שחורה כי במקרה הזה, עד כמה שהוא לא נעים ומלחיץ, יש בהחלט מה לעשות ואם תתמידו בטיפולים לפני האירוע יש סיכוי שתגיעו לחתונה ממש כמו חדשים. הנה כמה טיפים שעשויים בהחלט לעזור.

קודם כל – מים ומנוחה

ראשית יש להבין כי שיעול עם ליחה זה לרוב דבר שקורה כתוצאה מדלקת כלשהי ולפני שנדבר על דרכים ושיטות להקלה וטיפול חשוב לציין כי הדבר הראשון שחשוב להקפיד עליו זה מנוחה ושתייה של הרבה מאד נוזלים שהיא חיונית כדי להחזיר את הגוף לקדמותו. נכון, אתם לפני החתונה וכנראה שגם בשלב הזה יש לכם לא מעט משימות וארגונים, אבל בהתחשב במצבכם אנחנו בטוחים שבני המשפחה והחברים יוכלו להירתם ולסייע בכל הדברים ובהחלט חשוב לציין בפניהם כי זה המצב ושאתם צריכים עזרה על מנת להגיע לחתונה בריאים ורעננים.

אדי מנטה או מלח לפירוק הגודש

כאמור, שיעול וליחה מרובה מעידים על גודש במערכת הנשימה ובמערות האף והגרון וזה משהו שאתם ככל הנראה מרגישים כבר בעצמכם. בגדול הגודש הזה יתפרק גם מעצמו אם תקפידו על מנוחה ושתייה מרובה כמו שציינו, אבל בגלל שמדובר על ימים ספורים לפני החתונה שלכם זה בהחלט נכון לעזור לו ולעודד אותו לצאת. יש מגוון דרכים לעשות את זה, אבל אנחנו רוצים להדגיש את החשיבות של נשימת אדים ובפרט כאלו הרוויים בחומרים שיעזרו לליחה להתפרק. אדי מלח למשל זה מצוין ויכול לשחרר את הנשימה ביעילות רבה. אפשר לרכוש מנורת מלח בעלות של כמה עשרות שקלים או אפילו ללכת לטיפול מרגיע בחדר מלח שגם יכול להיות פעילות זוגית מצוינת להרגעה אם שניכם סובלים מהתופעה יחד. כמו כן מומלץ לנשום אדים של מים שתוכלו להרתיח בבית בעצמכם ולמים כדאי לטפטף שמנים אתריים ובפרט שמן אקליפטוס או מנטה שיעזרו גם הם להביא להקלה על הגודש.

מזון שיעזור להקל על השיעול

להלן מספר סוגי מזון שניתן לצרוך על מנת להקל על השיעול:

  1. דבש בשילוב עם מים עם לימון ותה עם תכונות אנטי דלקתיות מצוינות.
  2. ליקריץ שמכיל כימיקל מיוחד שעוזר להפחית נפיחות והפרשות ריר דקות בדרכי הנשימה.
  3. וויסקי (או אלכוהול אחר באחוזים גבוהים) שהוא בעל יכולות חיטוי גבוהות למלחמה בזיהומים.

מזון שיעזור להקל על הליחה

כמה רעיונות למזון עשוי להקל על ליחה:

  1. שיפון, גריסי פנינה, כוסמת ובאופן כללי דגנים וקטניות, בעדיפות מלאים.
  2. תבלינים ארומטיים כמו ג'ינג'ר, הל, כמון, ציפורן או מוסקט.
  3. תוספי מזון כמו פרוביוטיקה או זרעי אשכולית.

נכון, זה בהחלט מצב לא נעים לסבול ממנו כמה ימים לפני החתונה שלכם, אבל חשוב לדעת שעם הנחישות שלכם וההתמדה בטיפולים היעילים השונים, תוכלו להתגבר על כך ולהגיע ליום הגדול ממש כמו חדשים. שיהיה בהצלחה ובשעה טובה!