ביטוח חיים לזוגות צעירים: למה חשוב לרכוש פוליסה אחרי החתונה?

ביטוח חיים לזוגות צעירים

המאמר הזה מיועד לזוגות צעירים אשר מתחילים את חייהם החדשים ביחד ומתכננים להרחיב את המשפחה. זהו נושא מעט 'יבש' אבל יחד עם זאת חשוב. לא רק שהוא חשוב, אלא גם מצריך התייחסות כבר בגיל צעיר. למרות שיש לכם בוודאי משימות מרגשות יותר על הפרק – תכנון הבית החדש או אפילו הריון – נסו להקדיש לנושא כמה רגעים ולסגור את הפינה. כך תוכלו לישון טוב יותר בלילה וגם לדעת שאתם עושים את הדבר הנכון ומגלים אחריות כלפי המשפחה שלכם.

מהו ביטוח חיים

המונח מעט מבלבל מפני שקיימים כמה סוגים שונים של ביטוחים שאנחנו יכולים לעשות. ביטוח חיים מופעל במקרה מוות חלילה. למעשה, זהו ביטוח בו האדם אשר משלם עליו לא יזכה לעולם ליהנות מפירותיו. הוא מיועד לבני משפחתו או לאלו שקרובים לו, לפי בחירתו. במקרה מוות, המוטבים של הביטוח יוכלו לתבוע מחברת הביטוח את הפרמיה, כלומר את סכום הביטוח. מידע נוסף בנושא תביעות ביטוח חיים באתר rlaw.

בכל ביטוח חיים נקבע הסכום אותו נרצה להעמיד למוטבים אשר ממנו נגזר התשלום החודשי. את המוטבים אנחנו מגדירים. אלו יכולים להיות הילדים, או בן או בת הזוג. במקרה של מוטבים שהם קטינים, ניתן להגדיר גורם אשר ישמש כנאמן של הכספים עד אשר אלו יגיעו לבגרות.

דמי הביטוח הנגבים הם כתלות במצבו הבריאותי, בגיל ובעוד נתונים של המבוטח ודורשים בדיקות רפואיות במידת הצורך.

חשיבות ביטוח חיים לזוג נשוי

למעשה, ביטוח חיים לא מתאים לכל אחד. רווקים למשל, שלא מפרנסים אף אחד לא צריכים לעשות ביטוח כזה. במקרה של מוות שלהם, הם לא משאירים מאחור אנשים התלויים בהם. במידה והם תומכים כלכלית בהורים זה כמובן סיפור אחר ואכן צריך לחשוב על ביטוח חיים.

לאחר החתונה, אנחנו יוצרים תא כלכלי חדש הכולל מפרנסים שונים, לעיתים עם הבדלים ניכרים ברמת השכר ביניהם. כאשר מצטרפים ילדים, אנחנו צריכים כבר לחשוב ולהבטיח את קיומם החומרי גם במקרה המצער של לכתנו לעולם הבא.  ביטוח חיים של המפרנס העיקרי או של שני המפרנסים גם יחד יבטיח את רמת החיים גם לאחר מוות של אחד מהם. ניתן לבחור כמוטבים את בן או בת הזוג או את הילדים או כל שילוב ביניהם. ביטוח חיים הוא אחת ההוצאות שאולי לא כיף לעשות אבל בחשיבה רחבה, היא תעניק לכם שקט וידיעה שבני המשפחה שלכם מוגנים.

חלק מבני הזוג בוחרים לבצע גם הסכם ממון כחלק מההכנות האלו, וכדאי לשקול גם את האופציה הזו.

ביטוח חיים במקרה משכנתא

בתור זוג נשוי, אתם בוודאי מתכננים לרכוש דירה ולקחת משכנתא. זו נלקחת עד לעשרות שנים קדימה. במקרה של מוות של אחד המפרנסים, המשפחה תתקל בקושי אמיתי לעמוד בתשלומים. זה יכול להגיע אפילו עד מצבים לא נעימים של עיקולים ואיבוד הנכס. בכדי להבטיח את המשך התשלומים, אנחנו עורכים פוליסת ביטוח חיים כאשר המוטב הינו הבנק. זוהי פוליסה שבני המשפחה שלנו לא יקבלו באופן ישיר, כלומר לא ייהנו מהכספים ממש. היתרון בשבילם יהיה שתשלומי המשכנתא לא יפלו על הכתפיים שלהם.

כיום, לא ניתן לקחת משכנתא ללא ביטוח חיים כזה, אפילו אם משעבדים את הנכס אל הבנק.

 

זכרו שביטוח חיים משקף ניהול סיכונים אשר נכון לרגע בו אתם נמצאים. כלומר, יכול להיות ששינוי כלשהו במצבכם – בתעסוקה, במצב האישי, הבריאותי – או אפילו שינוי בחקיקה, יצריך הערכה מחדש של ביטוח החיים שלכם. טוב תעשו אם תגשו פעם בשנה לייעוץ אצל סוכן הביטוח בו תסקרו את המוצרים הביטוחיים שלכם והתאמתם לצרכים שלכם. ייעוץ כזה ניתן בחינם והוא חלק מהשירות של סוכן הביטוח.