עיצוב אולם לחתונה: המדריך המלא

עיצוב אולם חתונה אינו עניין של מה בכך וזאת משום שהעיצוב קובע את הטון ואת האווירה שיהיו במקום האירוע.

עם זאת כיום רבים הזוגות המתחתנים אשר מעוניינים לעצב את אולם החתונות בעצמם תוך שהם חוסכים בכך עלויות בתכנון והפקת האירוע.

אבל אילו סגנונות של עיצובים ישנם? ואיזה טיפים לבחירת אולם ועיצוב אולם חתונות ישנם? כל ההצעות המעולות בהמשך!

עיצוב אולם לחתונה

היום הגדול שלכם אוטוטו מגיע ואתם כעת רוצים לעצב את האולם בצורה שתתכתב נכון עם אופי האירוע, כמו גם עם גודל האירוע וסוג המוזמנים. כיום ישנם שלל אולמי חתונות וחללי אירועים כמו גם גני אירועים אשר מקנים לזוגות את האופציה לעצב לבד את חלל המקום, אבל כיצד עושים זאת?

בחירת אולם לחתונה

בראשית חשוב לבחור את אולם האירועים לחתונה שלכם באמצעות בחירה שתלווה בצורה נכונה את אופי האירוע. בחרו את האולם בהתאם לכמות המוזמנים, לעונת האירועים (גן אירועים בתקופות חמימות ואולם אירועים סגור לימי החורף), בחרו אולם שהאווירה בו מתאימה לרצונות שלכם, כמו למשל אולם בעיצוב מודרני, חלל אירועים וינטג', גן אירועים אורבאני ועוד, וזאת כדי שכבר יהיה לכם בסיס טוב לעיצוב המקום.

עיצוב אולם לחתונה – הכיצד?

כעת יש להבין איך מעצבים את אולם החתונות בצורה נכונה. בתחילה יש להגיע אל המקום ולנסות לראות אותו בראייה מרחבית ולהבין כיצד הוא יתאים בעיצוב שלו לרצונות שלכם. חשוב לבחור קונספט המתאים לחתונה שלכם כמו אירוע אורבאני בו שלל מוטיבים עירוניים וצבעוניים, אירוע משנות ה 20 האופנתיות מהלווה בשנדלירים, מחרוזות פנינים וורדים בגוונים מרהיבים, כמו גם אירוע בשנון מודרני עם שלל פריטים אופנתיים, בלונים סגולים, פרחים ענקיים ותאורה מיוחדת ועוד. חשוב לבחור את הקונספט התואם גם לסגנון האישי שלכם, כמו גם לאירוע עצמו.

הוזלת עלויות

כעת חשוב לדעת כיצד אפשר להוזיל עלויות. כאשר מעצבים אירוע האלמנטים שעליהם להיות מעוצבים ומקושטים הם הכניסה לאולם, שולחנות, החופה, כמו גם תאורה מיוחדת שבאמצעותה ניתן לעצב כל חלל ומרחב.

החליטו למשל כי אתם רוכשים על מנת לעצב את השולחנות עציצי תבלין שיחולקו אחר כך כמתנה לאורחים, בכך גם תוכלו לעצב את השולחן בשפע של ירוק וגם תוכלו להעניק מתנות תוך חסכון רב בתקציב.

נסו למצוא פתרונות יצירתיים לעיצוב חלל האירוע כמו תליית בלונים על גבי משענות של כסאות, בחירה בחופת חברים יפה שתוחזק מכל צדדיה על ידי האנשים הנבחרים מה שמקנה מראה כפרי לאירוע, כמו גם הנחה של עששיות או נרות סיניים בכניסה לאולם האירועים.

כמה טיפים טובים לעיצוב חתונה

תשומת לה לפרטים הקטנים

שימו לב לפרטים הקטנים גם בבחירת המפיות והמפות חשוב לשים לב להתאמה והרמוניה נכונה בין הצבעים, חשוב לוודא כי הפרחים שאתם רוכשים הינם טריים, כמו גם העציצים במידה ובחרתם בעציצים לעיצוב השולחן, שימו לב לצבעי הבלונים שאתם מפזרים באולם, כמו גם לעששיות בטוחות ולכל פרט אחר בעיצוב.

בחרו את החנויות הנכונות

בחרו בחנויות אביזרים לעיצוב שמציעות מחירים טובים כמו גם מספקות מוצרי איכותיים. מומלץ להזמין כמה חודשים לפני האירוע קישוטים ומוצרי תפאורה ועיצוב ולעמוד על טיב האיכות של המוצרים.

שימוש חומרים מקוריים

היו מקוריים בעיצוב שלכם ובחרו חפצים מעניינים לעיצוב. לדוגמא: דרך גם לעצב את החלל וגם להגיש משקאות אלכוהוליים בצורה מעניינת היא הגשה של בירות בגיגיות נירוסטה גדולות מלאות קרח. עוד תוכלו לקשט את חלל האירועים באמצעות דוכני מתוקים צבעוניים, קירות דונאט ושלל מאכלים ועיצובים נפלאים

קבלו השראה

חשוב לקבל השראה מתמונות באינטרנט שמקנות רעיונות לעיצוב חתונה, תוכלו לקבל השראה מהטבע כמו גם מחתונות של אחרים. בכך תוכלו להתחיל לגבש רעיונות לאירוע שלכם.

התאמה לאזור

התאימו את העיצוב לאזור בו מתקיימת החתונה שלכם, לדוגמא: אם אתם מארגנים חתונה ביער, קשטו את שולחנות האורחים באצטרובלים, ופרחי שדה שאינם מוגנים, לחתונה על חוף הים תוכלו לקשט את השולחנות בצדפים וקונכיות.

עשו את כל אלה ותוכלו כבר עכשיו לתכנן את החתונה שלכם, לבחור אולם בצורה נכונה ולעצב את האירוע שלכם בצורה הטובה והנכונה ביותר.