יוצרים שמחות קטנות: הכירו את פועלם החשוב של האחים איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי יוצרת שמחות קטנות מדי יום, כל זאת בזכות פעילות חברתית ענפה המתבצעת מצפון ועד דרום ועם שימת דגש על אזור הפריפריה. כעמותה שפועלת ללא מטרות רווח ועם שימת דגש על קידום אישי, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בעמותה מובילה הזוכה להערכה רבה, ולא בכדי. כיצד מגיעה לידי ביטוי הפעילות החברתית של המייסדים והמתנדבים של עמותת אחינועם? להלן הפרטים.

תוכנית ליווי אישית ארוכת טווח

אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא  תוכנית ליווי אישי ארוכת טווח המתבצעת בערי הפריפריה, כחלק מהבנה כי המעטפת האישית היא המפתח לכדי צמצום פערים והגשמה עצמית. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה הזדמנות לבני נוער החל מגיל 16 לקבל תוכנית ליווי פרטנית המותאמת לצרכים שלו, כל זאת מתוך מטרה לסייע לאותם בני נוער להגשים את עצמם ולהתגבר על מחסומים כמו גם קשיים. המעטפת של התוכנית הזו מורכבת ממתנדבים הפועלים ימים כלילות למען בני הנוער, כחלק מקידום אישי המתבצע בסיוע אישי של המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הרואים בתוכנית הזו כחלק בלתי נפרד מהפעילות החברתית של העמותה.

תוכנית ליווי נוספת היא תוכנית ארוכת טווח המתמקדת באיתור של בני נוער בסיכון מאזור הפריפריה, כאשר במסגרת התוכנית הזו מאתרת העמותה בני נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ומספקת בעבורם מעטפת שמגיעה לידי ביטוי באמצעות תוכנית ליווי אישית שנועדה להוביל ליצירה של מעטפת שתסייע להם להגשים את עצמם גם במסגרת הלימודים בתיכון אבל גם במסגרות נוספות כמו למשל בצבא, אקדמיה ועוד. תוכנית הליווי ארוכת הטווח זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות כמו גם גורמי החינוך, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה ליצור תשתית להצלחה אישית.

 

 

תוכנית ליווי המיועדת בעבור בני נוער מהקהילה האתיופית

תוכנית נוספת שזוכה להתעניינות הולכת וגוברת היא תוכנית ליווי אישית המיועדת בעבור נערים ונערות מהעדה האתיופית. רפי אדרעי ואחיו תורמים לצמצום הפערים בחברה הישראלית על ידי תוכנית קידום המבוססת על חיזוק המיומנות האישית בתחומים כמו למשל מנהיגות, כושר גופני וכן כושר מנטאלי, כל זאת מתוך מטרה להוביל את אותם בני נוער להצלחה אישית אשר תגיע לידי ביטוי בהשתלבות בתפקידים בכירים בצבא ובהמשך גם באקדמיה. תוכנית זו הצליחה לסייע לאלפי בני נוער ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים המעידים כי מעל ל-95% מבני הנוער התקבלו ליחידות מובחרות בצבא ואף קיבלו את דרגות הקצונה. כמי שרואים בפעילות הזו כחלק מהותי, מקדמים המייסדים את הרחבת התוכנית גם לערים נוספות באזור הפריפריה, כחובה מוסרית וערכית לצמצום פערים ויצירה של הצלחות בעבור דור העתיד של הנוער בישראל.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מאז שנת 2018 לטובת יצירה של שמחות קטנות המגיעות לידי ביטוי באמצעות צמצום פערים וכן יצירה של מערך המשלב בין עבודה התנדבותית המתבצעת במסגרת של תוכנית ליווי ארוכת טווח לצד פעילויות נוספות כמו למשל שיפוץ ספריה בעיר צפת, חלוקה של מחשבים בתוכנית הנקראת "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" וכן תוכניות נוספות בדמות חלוקה של מלגות. מדובר בעמותה מובילה בתחומה שמצליחה להוביל ליצירה של שינוי ממשי גם מבחינת היכולת של בני הנוער לקדם את עצמם, אבל גם מבחינת יצירה של מערך אפקטיבי שיוביל בסופו של דבר למתן של הזדמנות שווה בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.