רוצים לקחת משכנתא אחרי החתונה? כל מה שצריך לדעת על לקיחת משכנתא בפעם הראשונה

בשעה טובה, עמדתם תחת חופה וקידושין וכעת אתם ברגעים הראשונים שלכם של בניית בית בישראל. אז שיהיה בשעה טובה, ועכשיו אנחנו בטוחים שיש לכם הרבה דברים לדאוג להם ולא מעט תוכניות מרגשות שעתידות לבוא. ואם אתם עדיין גרים בדירה שכורה, אנחנו מניחים שאתם חושבים לא מעט על האפשרות של קניית נכס ראשון לצורך מגורים או השקעה, ומתלבטים בדיוק איך לעשות את זה, היכן לקנות נכס כזה והאם לגור בו או להשכיר אותו, ואם ללכת על נכס יד שנייה או על דירה חדשה. ובכן, אין ספק כי אלו שאלות חשובות, אבל בכל מקרה צריך לזכור שאם אין לכם את הסכום הכולל לרכישת בית, יהיה עליכם לקחת משכנתא, הלוואה הפרוסה לתשלומים על הבית שתשלמו לאחר ההון העצמי הראשוני שתוציאו מכסכם. כמובן שזהו צעד חשוב שיש להיערך אליו בצורה חכמה, ואנו רוצים לדבר על כל הדברים שחשוב לדעת לקראת הרגע הזה, אבל קודם כל, כמה מילים על הדרך למצוא משכנתא טובה ושירותים נלווים נוספים ונחוצים.

השוואה מחירים ושירותים – הצעד הבסיסי לחיסכון ורכישה מושכלת

אז קודם כל, עוד לפני שנדבר על מהי משכנתא ואיך נשיג את הטובה ביותר, חשוב להבין כי המפתח להצלחה בכל מה שקשור לרכישת הנכס החדש שלכם הוא עריכת השוואה מסודרת בין כל השירותים שמציעים לכם. כדאי לעשות השוואת ביטוח למשכנתא אחרי שתיקחו אותה כדי למצוא את הסיכוי הטוב ביותר במחיר הכי משתלם, להשוות בין עורכי דין ונוטריונים שילוו אתכם בעסקה, לערוך השוואה בין בעלי מקצוע אחרים כמו שמאים או קבלני שיפוצים בהם תעזרו אחרי הרכישה וכך הלאה.

באתר יס פליז תוכלו לגשת לרשימה ארוכה של בעלי המקצוע הטובים ביותר בכל תחום, להשוות בין השירותים והמחירים שהם מציעים ולבחור בעסקה המשתלמת ביותר.

 

מהי משכנתא?

משכנתא היא למעשה הלוואה לטווח ארוך המאפשרת לנו לרכוש נכסים בסכומים גבוהים, כאלו שאין ברשותנו במלואם באופן נזיל. המשכנתא ניתנת כנגד שיעבוד הנכס לבנק, שיבוטל לאחר שתשולם ההלוואה במלואה.

מדוע חשוב למצוא את המשכנתא הטובה ביותר?

צריך לזכור כי לא מדובר על סכום קטן והלוואה שנוכל לפרוע בתוך זמן קצר, אלא על תשלום חודשי במשך שנים ארוכות במרבית המקרים. על כן צריך למצוא עסקה טובה והביא בחשבון את העובדה כי נשלם גם בעוד 20 ו-30 שנה לפעמים, כך שצריך למצוא תמהיל שיתאים לנו כמעט בכל שלב בחיים.

למה צריך לשים לב כשלוקחים משכנתא?

ובכן, זוהי תורה שלמה ולכן יועצי משכנתאות שמבצעים את התהליך עבורכם הם מבוקשים ביותר, אך בגדול יש דברים בסיסיים שצריך להכיר כמו:

  • אפשרות לסך תשלומים קטן ככל היותר (כלומר, ריבית נמוכה ככל הניתן).
  • יציבות בהחזרים לצד גמישות תשלומים מול הבנק בעת הצורך.
  • אפשרות לסילוק.
  • שינוי הדרגתי בהחזרים בהתאם למצב הכלכלי.
  • אפשרות לקבוע החזר חודשי מתאים כך שלא יפגע לנו באיכות החיים.
  • אפשרות לבצע מחזור משכנתא.
  • אפשרות לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח משכנתא.

לסיכום

ההון הראשוני שיש להביא עומד על ממוצע של שלושים אחוז לערך משווי הנכס, אך חלק מהבנקים בהחלט מתגמשים מעת לעת. אם אתם עושים זאת בעצמכם, מומלץ לקבל הצעות לפחות משלושה-ארבעה בנקים, להשוות ביניהם ולחזור ולהתמקח, ובהחלט ניתן להיעזר בשלב הזה בשירותים של יועץ משכנתא מקצועי שיעשה הכול עבורכם. מאחלים לכם בהצלחה ומזכירים לבחון כל הצעה לעומק ולהשוות בין הצעות שונות.