אולמות אירועים? הכירו את השרת בענן לעסקים של GNS

כל עסק שאיננו עסק קטן במיוחד, דוגמת עצמאי אשר עובד לבד מהבית, זקוק ללא מעט מחשוב. אולמות אירועים למשל, בוודאי זקוקים לאחסון של מידע רב, לתוכנות מחשב שסייעו לנהל פעילויות שונות, לעזרים ממוחשבים לתקשורת (כגון תוכנות דואר אלקטרוני או ועידת וידאו) ועוד. כל זאת, לא פועל סתם כך "באוויר", אלא זקוק לתשתיות מחשוב שונות. מהן התשתיות הרגילות שמשמשות לכך? מהו VPS ובמה הוא שונה מהן? מהם יתרונות ה-VPS האפשריים עבור אולמות אירועים? על כך ועוד, ננסה להסביר כעת באופן קצר ולעניין:

Virtual Private Server – שרתים בענן

ככל שעסקים גדולים מתרחבים מבחינת דרישות המחשוב, כך היבט התשתיות שדרושות לשם כך הולך ומסתבך. מדוע? מחשב אחד הופך לכמה מחשבים. בהמשך רוכשים שרת. מדיות אחסון מצטברות וגדלות בנפח. רשתות מחשבים בתוך העסק מוקמות ומורחבות. עוד שרתים, עוד מדיות לאחסון וגיבוי וכן הלאה – זה לא נגמר. כל זאת צריך לאחסן היכן שהוא, כולל אספקת חשמל ומיזוג אוויר. האחסון עולה כסף – עלויות שכירת או רכישת נדל"ן. כמו כן, הציוד מחייב טיפול מקצועי שעולה לא מעט כסף, בתהליכי רכישתו, הקמתו, תחזוקתו השוטפת, שדרוגים, תקלות וכן הלאה. באמצעות vps שרתים וירטואליים עשויים לפתור עבורכם חלק ניכר מסיבוך זה. כיצד? virtual servers הם שרתים שמוסיפים גמישות לשימוש הרגיל בשרתים. הם לוקחים את הרעיון של שרת פיזי רגיל ומוסיפים לו "טריק" טכני שימושי: יצירת שרתים "וירטואליים", על גבי שרת פיזי. בצורה כזו, על שרת פיזי אחד, תוכלו להפעיל כמה שרתים וירטואליים במקביל. האם ניתן לוותר גם על השרת הפיזי הזה? מסתבר שכן! בכך שבמקומו, תשכרו שרת וירטואלי מרוחק ("בענן"). וזהו ה-virtual private server או VPS.

מה עושים איתו?

תוכלו להשתמש בשרת הווירטואלי בענן, כפי שאתם משתמשים בשרת מקומי רגיל. לכל מטרה שהיא, כגון שרת וורדפרס לאירוח אתר, שרת למערכת ניהול כגון ERP או CRM, כשרת בסיסי נתונים, שרת גיבוי או שרת דואר, כשרת פיתוח, Remote Desktop Server ועוד.

 

 

מדוע הוא משתלם במיוחד?

שרתי VPS שימושיים עבור עסקים גדולים מסיבות רבות. בולטות בהן במיוחד

גמישות רבה

כמה זמן ייקח לכם לבחור שרת זה ולהתקין אותו? מהר מאוד. להתחיל להשתמש בו? כנ"ל. לשנות את אופני השימוש? גם. למעשה, שרתים אלה מצטיינים בהתאמה גמישה לדרישות משאבים משתנות. הגמישות הטכנית, מסייעת לממש גמישות עסקית.

קלות ניהול

שרתים אלה נועדו לניהול קל ונוח במיוחד. כמובן, מאחר שאלה שירותי ענן, הכול מתבצע דרך רשת האינטרנט.

אי תלות

לא רק שאינכם תלויים בשרת פנימי בעסק, עם VPS גם אינכם תלויים במיקום. ניתן לגשת אליו מכל מקום, בכל זמן, מכל התקן מחשוב עם דפדפן.

המשכיות עסקית

הגמישות ואי התלות במיקום, מקדמים המשכיות עסקית. זאת, מבחינת היכולת לעבוד מול שרתים אלה, גם אם מערכות המחשוב המרכזיות שלכם סובלות מכשל כלשהו.

התועלת הכספית

היבט חשוב מאוד ביתרונות ה-VPS, הוא ההיבט הכספי. הזכרנו קודם, ששרות כזה מסייע לצמצם את מספר השרתים שאתם מחזיקים פיזית בתוך העסק עצמו. יש לו למעשה עוד היבטים כספיים לחיוב, כתוצאה מהיותו שרות ענן. למשל, העובדה שתשלמו רק לפי כמות המשאבים שתצרכו בפועל. כמו כן, התשלום יהיה חודשי וקטן יחסית, עובדה שמקלה על ביצוע תכנונים כספיים לטווח הארוך.

לסיכום

VPS לאולמות אירועים הוא אפשרות מעניינת, שכדאי לבדוק. לכל הפחות, תגלו ותכירו אמצעי מחשוב נוסף ורב תועלת, אשר יעמוד לרשותכם ככל שהדבר יידרש.